Montsport, via verda, lloguer de bicicletes, activitats multiaventura i barranquisme
Ja pots subscriure´t al butlletí electrònic d´EbreActiu

Mohammed Sedrani i Andrea Drago guanyen la Cursa del Pont

Mohammed Sedrani i Andrea Drago, s’imposen en la Cursa del Pont celebrada ahir diumenge a Deltebre, primera de les proves del circuit Running Sèries de les Terres de l’Ebre.

Etiquetes   running

Publicat el15/2/2016

Mohammed Sedrani i Andrea Drago, s'imposen en la Cursa del Pont celebrada ahir diumenge a Deltebre, primera de les proves del circuit Running Sèries de les Terres de l'Ebre.

La prova va començar puntualment a les 11 del matí des de la plaça 20 de Maig, en una jornada marcada pel sol i un vent que bufava que bufava fort a primera hora del matí però que va encalmar al començar la cursa.

Un total de 134 corredors van ser els que van participar en les dues modalitats, la de 10km (obligatòria per a incloure's dintre del circuit Running Sèries de les TE) i la de 5km, als que cal sumar els 6 participants que ho van fer amb handbike (bicicleta de mà de tres rodes que es condueix i es frena amb els braços i que és utilitzada per persones amb discapacitat a les extremitats inferiors).

A la competició també hi van córrer membres de l'Associació de Veïns Jim, per donar a conèixer el projecte solidari 10.000 batecs per la vida.

La pròxima cita del circuit Running Sèries serà el 6 de març a Amposta.

Classificacions

Cursa 10 km. Absolut femení

  • Andrea Drago Canes, Paleo Delta Runners
  • Cristina Lendines Cortés, independent
  • Gemma Caballé Fabra, L'Ampolla Runners


Cursa 10 km. Absolut masculí

  • Mohammed Sedrani, independent
  • Azziz El Jihaoui, independent
  • Juanma Martínez Simón, Club BTT Montbike Amposta


Cursa 5 km. Absolut femení

  • Dayana Alemany Valls, Atletisme Terres de l'Ebre
  • Laia Marro Codorniu, Paleo Delta Runners
  • Sandra Pellicer Martínez, independent


Cursa 5 km. Absolut masculí

  • Lluís López Rabell, independent
  • Augusto León Mora, Unió Runners Santa Bàrbara
  • Sergio Bastos Sousa, independent


Cursa 10 km. Handbike

  • Oliver Gil Solà
  • Javier Santillana Ruiz
  • Josep Ginovart Calafell


Cursa 10 km. Handbike

  • Ramon Meseguera Albiach
  • Manolo Celma Campanals
  • Josep Ginovart Calafell

Totes les fotos en aquest enllaç

Totes les fotos en aquest enllaç