Benifallet, un paisatge que enamora
Ja pots subscriure´t al butlletí electrònic d´EbreActiu

Cloenda del Running Series 2018

L’auditori Felip Pedrell de Tortosa va acollir el 26 de novembre passat, l’acte de cloenda del circuit Running Series Terres de l’Ebre 2018 en el que es va fer entrega dels trofeus als primers classificats de cada modalitat (5K i 10K) i categories. L’acte va finalitzar amb la presentació del calendari de curses d’asfalt per al 2019 a les Terres de l’Ebre que comptarà amb vuit proves de 5K i onze de 10K.

Etiquetes   running, running series

Publicat el26/11/2018

L'auditori Felip Pedrell de Tortosa va acollir el passat 26 de novembre l'acte de cloenda del circuit Running Series Terres de l'Ebre 2018, organitzat per ACEO i el Club Atletisme Terres de l'Ebre.

A l'acte es van aplegar al voltant de 200 persones, la major part participants de les 10 curses de 10Km i 6 curses de 5Km que s'han organitzat durant l'any a Amposta, L'Ampolla, Ulldecona, El Perelló, Santa Bàrbara, Camarles, Tortosa, Deltebre, La Galera i Jesús.

El regidor d'esports de Tortosa, Joaquim del Pino, i la representant territorial de l'Esport de la Generalitat a les Terres de l'Ebre, Cinta Espuny van obrir l'acte amb uns breus parlaments i tot seguit Jaume Vidal, president de l'ACEO, va conduir l'entrega de trofeus als guanyadors de les diferents modalitats i categories, començant pels guardonats de les curses de 5 Km, els guanyadors absoluts de les quals han estat, en dones, Ruth Martí (CA Ascó), en primera posició, seguida per Mireia Sánchez (L'Ampolla Runners) i Susana Zaragoza (CA Ascó). En homes el podi final dels 5K del Running Series del 2018 va estar format per Aitor Tomàs (Unió Runners Santa Bàrbara), Josep Ramon Sanahuja (AA Xafatolls Mollerussa) i Domingo García (Unió Runners Santa Bàrbara).

Cloenda del Running Series 2018 | EbreActiu.cat, revista digital per a la gent activa | Terres de lPodi absolut femení 5K del Running Series Terres de l'Ebre 2018


Pel que fa al circuit de curses d'asfalt de 10K dle Running Series Terres de l'Ebre del 2018 les tres primeres classificades absolutes van ser Marta Paulino (Ultra-runners Team), Àngela Barón (Trail CER La Sénia) i Sandra Pellicer (L'Ampolla Runners). En absolut masculí el guanyador va ser Lluisma Mas (BTT Montbike), seguit per Youssef Abaghad (Atletisme Terres de l'Ebre) i Samuel Alemany (independent).

També es fa fer entrega dels respectius trofeus als finishers de tots dos circuits que enguany han estat 7 els que han realitzat totes les curses 5K, i 24 els que han completat totes les curses de 10K.

Cloenda del Running Series 2018 | EbreActiu.cat, revista digital per a la gent activa | Terres de lFinishers de les curses 10K del Running Series Terres de l'Ebre 2018


Per finalitzar l'acte es va fer la presentació del calendari de curses del Running Series Terres de l'Ebre per al 2019 , que estarà format per 8 curses de 5Km, 2 més que al 2018:

  • 17/2/2019 Amposta
  • 24/3/2019 L'Ampolla
  • 19/5/2019 El Perelló
  • 29/6/2019 Camarles
  • 13/7/2019 Tortosa
  • 7/9/2019 Jesús
  • 22/9/2019 Deltebre
  • 27/10/2019 L'Aldea

De curses de 10Km n'hi haurà 11, una més que al 2018:

  • 17/2/2019 Amposta
  • 24/3/2019 L'Ampolla
  • 28/4/2019 Ulldecona
  • 19/5/2019 El Perelló
  • 9/6/2019 Santa Bàrbara
  • 29/6/2019 Camarles
  • 13/7/2019 Tortosa
  • 7/9/2019 Jesús
  • 22/9/2019 Deltebre
  • 5/10/2019 La Galera
  • 27/10/2019 L'Aldea

Cloenda del Running Series 2018 | EbreActiu.cat, revista digital per a la gent activa | Terres de lTots els guardonats en la cloenda del Running Series 2018

Àlbum amb totes les fotos de la cloenda del Running Series Terres de l'Ebre 2018.


Classificacions finals Running Series Terres de l’Ebre 2018 - ccurses 5 K

Sub18 femení 5K
1a Aina Ribes

Sub18 masculí 5K
1r Oriol Fumadó
2a Aleix Bajador

Sènior femení 5K
1a Anna Margaleg
2a Anna Aguilà
3a Arantxa Rius

Sènior masculí 5K
1r Roger Roca
2n Leo Alcoverro

Veterà 1 femení 5K
1a Yesenia Còrdova
2a Mònica Monteverde
3a Estíbaliz Fandos

Veterà 1 masculí 5K
1r Joaquín Balagué
2n José Ángel Torreblanca
3r Jaime Ortega

Veterà 2 femení 5K
1a Patricia del Campo
2a Marta Hernández
3a Xus Alabart

Veterà 2 masculí 5K
1r David Bertomeu
2n Oscar Alonso

Màster 1 masculí 5K
1r Josep Martí

Màster 2 masculí 5K
1r Gerard Dubent

Absolut femení 5K
1a Ruth Martí
2a Mireia Sánchez
3a Susana Zaragoza

Absolut masculí 5K
1r Aitor Tomàs
2n Josep Ramon Sanahuja
3r Domingo García

Equips femení 5K
1r CA Ascó
2n Atletisme Terres de l’Ebre
3r L’Ampolla Runners

Equips masculí 5K
1r Unió Runnes Santa Bàrbara
2n CA Ascó
3r AA Xafatolls Mollerussa

Participació equips 5K
1r CA Ascó
2n Unió Runners Santa Bàrbara
3r Atletisme Terres de l’Ebre


Classificacions finals Running Series Terres de l’Ebre 2018 - curses 10 K

Sub23 femení 10K
1a Ainhoa Alcázar

Sub23 masculí 10K
1r Albert Riera
2n Guillem Tomàs
3r Àdam Maijó

Sènior femení 10K
1a Cinta Escudero
2a Sandra Vidiella
3a Gemma Caballé

Sènior masculí 10K
1r Jaume Colomines
2n Musa Sowe
3r Eliseu Gombau

Veterà 1 femení 10K
1a Verònica Gisbert
2a Susana Redó
3a Patricia Valls

Veterà 1 masculí 10K
1r Juan José Oliva
2n Jordi Sota
3r Josep Maria Alabart

Veterà 2 femení 10K
1a Núria Turtós
2a Sílvia Domini
3a Sita Batalla

Veterà 2 masculí 10K
1r Xavier Ortín
2n Gabriel Lluís
3r Manuel Valencia

Màster 1 masculí 10K
1r Víctor Sancho
2n Felip Fucho
3r Josep Lluís Cid

Màster 1 femení 10K
1a Bettina Broughton

Màster 2 masculí 10K
1r Justino Ruiz

Absolut femení 10K
1a Marta Paulino
2a Àngela Barón
3a Sandra Pellicer

Absolut masculí 10K
1r Lluisma Mas
2n Youssef Abaghad
3r Samuel Alemany

Equips femení 10K
1r Ultra-runners Esports Team
2n Atletisme Terres de l’Ebre
3r L’Ampolla Runners

Equips masculí 10K
1r Ultra-runners Esports Team
2n Unió Runners Santa Bàrbara
3r L’Ampolla Runners

Participació equips 10K
1r Ultra-runners Esports Team
2n L’Ampolla Runners
3r Atletisme Terres de l’Ebre