Hostal - Restaurant Pous de la Neu. Parc Natural dels Ports
Benifallet, un paisatge que enamora

L'Aldea celebra la Festa de l'Esport Aldeà

Yago Gavilán del Club Nàutic Amposta i el Grup Xou Juvenil del CP l’Aldea s’emporten els premis als millors esportistes de l’any

Etiquetes   esports, baix ebre, aldea

Publicat el19/3/2018

L’Aldea celebra la Festa de l’Esport Aldeà | EbreActiu.cat, revista digital per a la gent activa | Terres de l


El passat divendres 16 de març, el pavelló poliesportiu de l'Aldea va acollir la celebració de la XIV Festa de l'Esport Aldeà, una gala que anualment s'encarrega de reconèixer l’esforç i el sacrifici dels esportistes aldeans i que enguany tornava a estar apadrinava pel president del Consell Esportiu del Baix Ebre, Enric Adell.

El guanyador individual ha estat Yago Gavilán Espinós, del Club Nàutic Amposta, amb la disciplina de Rem. Gavilán és medalla de bronze en 2+ sènior al Campionat d'Espanya, medalla d'argent en 8+ sènior al Campionat de Catalunya i 11a posició en 4- sènior amb la selecció espanyola del Campionat del Món SUB23.

D'altra banda, els guanyadors en conjunt han estat el Grup Xou Juvenil del CP l'Aldea pels exitosos resultats obtinguts als campionats durant el 2017, segona posició al Campionat territorial, tercers al Campionat de Catalunya, tercera al Campionat d'Espanya, cinquena al Campionat d'Europa i quarta a la Copa d'Europa.

Relació de premiats:

  • Unió Esportiva Aldeana, Premi al reconeixement a entitats 
  • Aitzane Sánchez Gilabert , Premi a la projecció esportiva 
  • Ramon Gas Melich, Premi a la Constància i esforç 
  • Aleix Borràs Faiges, Premi a la Constància i esforç 
  • Ramon Gil Ferré, Premi a la Constància i esforç 
  • Andrea Sánchez Gilabert, Premi a la Constància i esforç 
  • Alba Peris Meca, Premi a la Constància i esforç 
  • Albert Alegre Escurriola, Premi a la Constància i esforç 
  • Idoia Estudillo Meca, Premi a la Constància i esforç 
  • Francisco Príncep Sentís, Premi al voluntariat 
  • Xavi Pino Insa, Premi al voluntariat 
  • Marta Gavaldà Simó, Premi al voluntariat Y
  • ago Gavilan Espinós, Premi al Millor esportista de l’any Grup 
  • Xou Juvenil, Premi al Millor esportista de l’any Clup Patí l’Aldea, Menció Especial a entitats i esportistes 
  • Iris Ferrer Monteverde, Menció Especial a entitats i esportistes 
  • Anouk Vizcarro Tomàs, Menció Especial a entitats i esportistes 
  • Juan Vidal Vidal, Menció Especial Ajuntament 
  • Blai Escribà Curto, Menció Especial Ajuntament 
  • Christian Calvet Cebolla, Menció Especial Ajuntament 
  • Aitor Favà Martínez, Menció Especial Ajuntament 
  • Artur Joan Andrés Jiménez, Menció Especial Ajuntament 
  • Roger Arasa Curto, Menció Especial Ajuntament 
  • Arantxa Ferrando Muela, Menció Especial Ajuntament 
  • Sergi Gasparín Ferrando, Menció Especial Ajuntament

El moment més emotiu de gala es donava amb la menció a títol pòstum a Miguel Alegre Ariño pel seu recorregut esportista amb la UE Aldeana. El premi era recollit pel seu fill Marc Alegre davant un d'un pavelló dempeus per retre-li homenatge.