Camarles, lo balcó del Delta de l´Ebre
TransTerraAlta, una ruta sorprenent

Més de 120 runners participen als 10.000 del Perelló

Azziz El Juhaoui i Pilar Rus s’imposen en la modalitat 10k de la cursa, mentre que Jesús Caparrós i Sophie Lauber ho fan en la de 5k.

Publicat el24/5/2016

El Perelló va acollir aquest passat dissabte la tarda la quarta de les curses del Circuit Running Sèries de les Terres de l'Ebre amb la participació de més de 120 runners que es van repartir entre les dues modalitats de la cursa: 5k i 10k.

A les 6 en punt de la tarda es donava el tret de sortida a la cursa des del pavelló esportiu, que va seguir un circuit que envoltava el centre urbà del Perelló.

Jesús Caparrós i Sophie Lauber, van ser els primers en arribar a la línia de meta en la distància de 5k. Caparrós va fer un temps de 0:16:50 i Lauber de 0:20:11.

La cursa dels 10k es complementava amb dues voltes al circuit, arribant a la línia d'arribada en primer lloc el runner Azziz El Juhaoui, amb un temps de 0:32:33, seguit a pocs segons de Lluisma Mas (0:33:11) i Xavi Queral (0:33:26).

En fèmines es va imposar la veterana Pilar Rus, amb una marca de 0:38:35. En segon i tercer lloc, respectivament, Andrea Drago (0:43:28) i Cristina Lendines (0:47:15).

A la cursa 10k també hi va participar Lluís Castells, de l'Associació de Veins JIM de Deltebre, empenyent la cadira de rodes d'Aaron Sentís, per tal de donar visibilitat al projecte 10.000 batecs per la vida millor, que impulsa l'entitat veinal per a recaptar fons per a adequar la vivenda, i així millorar la qualitat de vida d'aquest infant que, al néixer, va patir sofriment fetal, el que li va causar greus lesions.

Més de 120 runners participen als 10.000 del Perelló Més de 120 runners participen als 10.000 del Perelló Més de 120 runners participen als 10.000 del Perelló Més de 120 runners participen als 10.000 del Perelló Més de 120 runners participen als 10.000 del Perelló

Pel que fa a la classificació general del Running Sèries de les Terres de l'Ebre, en homes l'encapçala Juanma Martínez, amb 386 punts, seguit de Jaume Colomines, amb 311 punts i Azziz El Juhaoui, amb 303 punts. Els tres corredors han participat a les quatre curses del Circuit que s'han fet fins ara: Deltebre, Amposta, Ulldecona i El Perelló, menys el corredor El Juhaoui que no va participar a la d'Ulldecona.

Andrea Drago, encapçala la general en dones, amb 424 punts, seguida de Cristina Lendines, amb 359 punts i Raquel Caballé, amb 247. Les tres corredores han participat a totes les curses del Circuit fetes dins ara.

La próxima cita al calendari del Running Sèries serà a les 9 del vespre del dissabte 11 de juny a l'Ampolla amb la 2a edició dels 10.000 Sota la Lluna. També es podrà córrer en les dos modalitats: 5k i 10k.


Podis Cursa 5k

Absolut femení


Posició Runner Dorsal Temps Categoria Club/Equip
1 Sophie Lauber (215) 0:20:11 S23 F INDEPENDENT
2 Maria Tomàs Povill (210) 0:23:21 S23 F ATLETISME TERRES DE L'EBRE
3 Maria José Garcia Mulet (199) 0:24:46 SEN F CLUB DE REM TORTOSA


Absolut masculí


Posició Runner Dorsal Temps Categoria Club/Equip
1 Jesús Caparrós Ampurdanés 213 0:16:50 VE1 M ATLETISME TERRES DE L'EBRE
2 Víctor Martí Sancho 201 0:18:48 S23 M ATLETISME TERRES DE L'EBRE
3 Manuel València 211 0:18:58 VE1 M TRAIL RUNNING CABRA FEIXET


Podis Cursa 10k

Absolut femení

Posició Runner Dorsal Temps Categoria Club/Equip
1 Pilar Rus Garcia (089) 0:38:35 VE1 F BORGES TRAIL AAEET VALLS
2 Andrea Drago Canes (026) 0:43:28 VE1 F PALEODELTA RUNNERS
3 Cristina Lendines Cortés (020) 0:47:15 SEN F C.E. TRILERCAVONS TERRES DE L'EBRE


Absolut masculí

Posició Runner Dorsal Temps Categoria Club/Equip
1 Azziz El Juhaoui (08) 0:32:33 VE1 M INDEPENDENT
2 Lluísma Mas Càceres (052) 0:33:11 SEN M CA RUNNERS TARRAGONA
3 Xavi Queral Forcadell (086) 0:33:26 VE1 M FONDISTES AMPOSTA


Més informació: