Camarles, lo balcó del Delta de l´Ebre
Tuga Active Wear

Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs

Després d’haver-se disputat les proves del Circuit de curses per muntanya del 2018 i les del Circuit de canicròs 2017-2018, Pinell de Brai va acollir l’acte de cloenda i entrega de trofeus als guanyadors en les diferents modalitats i categories. En l’acte es va presentar el calendari de curses per muntanya del 2019 i del circuit de canicròs 2018-2019.

Etiquetes   curses per muntanya, canicros, circuitebre, pinell de brai

Publicat el1/12/2018

Després d'haver-se disputat les 14 proves del Circuit de Curses per muntanya de les Terres de l'Ebre d'aquest 2018 i les 5 del Circuit de Canicròs 2017-2018 només feia falta fer l'entrega de premis que va celebrar-se ahir, divendres 30 de novembre, a Pinell de Brai.

Al local de la Pianola van aplegar-se més de 200 persones, la major part els mateixos guardonats però també acompanyants i altres corredors i corredores que no van voler perdre's l'acte en el que també es van anunciar les curses per al 2019.

L'acte el van obrir l'alcaldessa de Pinell de Brai, Eva Amposta; el president de l'Associació Esportiva Curses per Muntanya de les Terres de l'Ebre (AECMTE), Jordi Bort; i la representant territorial de l'Esport de la Generalitat a les Terres de l'Ebre, Cinta Espuny que van destacar «els valors de la muntanya i les particularitats de cada cursa, així com la implicació de patrocinadors i centenars de voluntaris, que junt amb els corredors i corredores, són peces clau de cada cursa que donen a conèixer el territori a través del medi natural i l'esport».

Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs | EbreActiu.cat, revista digital per a la gent activa | Terres de ltots els guardonats dels circuits de curses per muntanya 2018 i canicròs 2017-2018.


L'acte va continuar amb la projecció d'un vídeo resum de cadascuna de les curses i canicròs de la temporada que es tancava i tot seguit Agus i Paula, conductors de l'acte, van anar cridant als guanyadors i guanyadores de les diferents modalitats i categories començant pel III Circuit Canicròs Terres de l'Ebre 2017-2018, del que les tres primeres classificades absolutes han estat la Clara Bosch i Terra (Kiwoko), Estel Lerin i Ela (CE Trail Tarraco) i Carme Torta i Mila (Desakato Club Fondistes Rapitencs). En homes el podi absolut l'han ocupat Aitor Tomás i Rei, Josep Geira (CCE La Foradada) i Javier Alonso i Kyra.

Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs | EbreActiu.cat, revista digital per a la gent activa | Terres de lPodi absolut femení del 3r Circuit Canicròs Terres de l'Ebre.


El podi absolut femení de l'11è Circuit de curses per muntanya del 2018 l'han ocupat Heura Piñol (AE Extrem Team Tivissa), Míriam Estorach (BTT Montbike) i Míriam Martí (BTT Montbike), mentre que en homes el guanyador ha estat Víctor Hugo Vicente, seguit per Víctor Mestre (BTT Montbike) i Jordi Navarro (Trail Roquetes).

Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs | EbreActiu.cat, revista digital per a la gent activa | Terres de lPodi absolut femení de l'11è circuit de curses per muntanya Terres de l'Ebre.


En l'acte també es va entregar el trofeu de finisher a les 2 corredores i 8 corredors que han fet totes les curses del Circuit, així com el reconeixement als clubs amb més puntuació encapçalats pel Club BTT Montbike, seguit per Trail Roquetes i el Centre Excursionista Ulldecona Sud Actiu.

Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs | EbreActiu.cat, revista digital per a la gent activa | Terres de lPodi absolut masculí de l'11è circuit de curses per muntanya Terres de l'Ebre.


Finalment i per cloure l'acte es va presentar el calendari del 12è Circuit de curses per muntanya Terres de l'Ebre 2019 i del 4t Circuit Canicròs Terres de l'Ebre 2018-2019. Pel que fa a les curses per muntanya la principal novetat serà la creació d'un circuit de curses exprés, amb 8 proves i que, per reglament, tindran un màxim de 20Km i 1.000 metres de desnivell positiu i de les que se n'hauran de fer 6 per a optar a la classificació final. Pel que fa a les curses absolutes, es passa de les 14 del 2018 a 12 per al 2019, amb les sortida de les curses de Falset, Alfara de Carles, Horta de Sant Joan, Tortosa i La Sènia i l'entrada de Campredó, Paüls i Flix. En canicròs al 2019 hi haurà un total de 4 curses, una menys que al 2019, amb la sortida de la prova de La Ràpita. Així tots dos circuits queden de la següent manera:

12è Circuit de curses per muntanya Terres de l'Ebre 2019:

  • 27/1/2019: Cursa del Pastisset (Benifallet): cursa absoluta, exprés, júnior i cadet.
  • 10/2/2019: Cursa Les II Torres (Campredó): cursa absoluta, exprés, júnior i cadet.
  • 24/2/2019: Cursa dels Biberons (Pinell de Brai): cursa absoluta, exprés, júnior i cadet.
  • 10/3/2019: Cursa La Cameta Coixa (Miravet): cursa absoluta, júnior i cadet.
  • 24/3/2019: Cursa Serra de les Fites (La Pobla de Massaluca): cursa absoluta, exprés, júnior i cadet.
  • 7/4/2019: Trencacims (Paüls): cursa absoluta, júnior i cadet.
  • 1/6/2019: KM Vertical Roquetes: cursa absoluta, júnior i cadet.
  • 10/8/2019: Cursa de l'Airosa (Mas de Barberans): cursa absoluta, júnior i cadet.
  • 15/9/2019: Duextrem Amposta: cursa absoluta, exprés, júnior i cadet.
  • 29/9/2019: Pujada al Montsià (Alcanar): cursa absoluta, exprés, júnior i cadet.
  • 20/10/2019: Cursa Punta de l'Home: cursa absoluta, exprés, júnior i cadet.
  • 3/11/2019: Cursa Camí de Sirga (Móra d'Ebre): cursa absoluta, exprés, júnior i cadet.


4t Circuit Canicròs Terres de l'Ebre 2018-2019:

  • 10/11/2019: Masdenverge
  • 23/12/2019: L'Aldea
  • 10/2/2019: Campredó
  • 17/3/2019: Amposta

Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs | EbreActiu.cat, revista digital per a la gent activa | Terres de l

Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs Cloenda circuits curses per muntanya i canicròs


Classificació final 3r Circuit Canicròs Terres de l'Ebre 2017-2018

Júnior masculí:
1r Joaquim Valls

Sub23 femení:
1a Mar Tarrats (Gos Esport Catalunya)

Sub23 masculí:
1r Guillem Bernaus

Sènior femení:
1a Eva Maria Segura (Club BTT Montbike)
2a Marga Abella i Wifi (Club BTT Montbike)
3a Rosa Maria Also i Arithz (Club BTT Montbike)

Sènior masculí:
1r Josep Martín i Patxi (Club BTT Montbike)
2n Andreu Castellà i Maia (Rem La Ràpita)
3r Francesc Lluch (Running Trail Campredó)

Veterà femení:
1a Tere Isierte i Vodka (A 4 Pelat)

Veterà masculí:
1r Pere Borrell i Llamp (Club Excta. Arítjol)
2n Felipe Guash i Manchita (CM Sant Mateu)
3r Paco Guzman i Llamp (CEU Sud Actiu)

Màster masculí:
1r Jesús Rodríguez (Gos Esport Catalunya)

Absolut femení:
1a Clara Bosch i Terra (Kiwoko)
2a Estel Lerin i Ela (CE Trail Tarraco)
3a Carme Torta i Mila (Desakato C. Fondistes Rapitencs)

Absolut masculí:
1r Aitor Toàs i Rei
2n Josep Geira (CCE La Foradada)
3r Javier Alonso i Kyra


Classificació final 11è Circuit Curses per Muntanya Terres de l'Ebre 2018

Cadet femení:
1a Anna Ferré (Club BTT Montbike)
2a Maria Tomàs (Atletisme Terres de l'Ebre)

Cadet masculí:
1r Josep Maria Julve (CE L'Areny)
2n Eric Lletí (Club BTT Montbike)
3r Lluc Vallespí (AE Cota 705)

Júnior femení:
1a Amanda Gascon (Running Trail Alcañiz)

Júnior masculí:
1r Ramon Beltral (Club Trail INEF)
2n Pau Lleixà (Trail CER La Sénia)
3r Marc Segura (AE Cota 705)

Sub23 femení:
1a Carla Gisbert (Club BTT Montbike)

Sub23 masculí:
1r Jordi Castellà (Lo Golafre Trail)
2n Guillem Arnau (CA Fraga Baix Cinca)
3r Marc Lleixà (CE Xerta)

Sènior femení:
1a Laura Cua (Grup Alcanar)
2a Georgina Oliver (Trencacims)
3a Àngels Borràs (GR7 Jesús)

Sènior masculí:
1r Pablo López (Club Triatló Basiliscus)
2n Sergio Bellés
3r Oriol Güell (CEU SudActiu)

Veterà femení:
1a Sandra Pellisa (Atletisme Terres de l'Ebre)
2a Marta Casares (AE Cota 705)
3a Ana Belén Balgué (UEC Tortosa)

Veterà masculí:
1r Agustí Janini (Atletisme Terres de l'Ebre)
2n Raül Garcia (CE Priorat)
3r Albert Carbonell (Club BTT Montbike)

Màster femení:
1a Carme Sánchez (Club BTT Montbike)
2a Montse del Águila (UEC Tortosa)
3a Teresa Forn (Sport HG AML Team)

Màster masculí:
1r Octavio Redón (Oropesacorre)
2n Francisco J. Rey (CA Fraga Baix Cinca)
3r Narcís Franch (Trail Running Cabra Feixet)

Absolut femení:
1a Heura Piñol (AE Extrem Team Tivissa)
2a Míriam Estorach (Club BTT Montbike)
3a Míriam Martí (Club BTT Montbike)

Absolut masculí:
1r Víctor Hugo Vicente
2n Víctor Mestre (Club BTT Montbike)
3r Jordi Navarro (Trail Roquetes)

Finishers:
Àngels Borràs
Josep M. Brull
Albert Carbonell
Isidro Conde
Míriam Estorach
José Fernández
Raül Garcia
Oriol Güell
Fernando Lletí
Víctor Méstre

Classificació equips:
1r Club BTT Montbike (Amposta)
2n Trail Roquetes
3r Centre Excursionista Ulldecona - Sud Actiu